Frissítve

2023. ápr. 13.

EDUC

EUROPEAN DIGITAL UniverCity

Nyolc európai partnerintézmény hozta létre ezt az összevont programot olyan hallgatók, kutatók és adminisztratív személyzet számára, akik különböző terjedelmű, történelmű, anyanyelvű és jellegű egyetemeken kívánnak tanulni, ismereteket átadni és dolgozni.

A program célja, hogy a digitális eszközök és a személyes együttműködés segítségével a közös tudás és tudományos értékek hálózatát alakítsa ki Nyugat-, Közép-, Észak- és Dél-Európa között. Így erős kapcsolatok szövődhetnek a helyi színterek között, és a felsőoktatási közösségek felkészülhetnek a XXI. század globális kihívásainak kezelésére.

Az EDUC kulcsfontosságú célterületei:

• A strukturális alapok megteremtése
  • Innovatív mobilitási és csereprogramok az EDUC hallgatói, oktatói és munkatársai számára
  • Kulcskészségek és kompetenciák
  • Fenntarthatóság és ismeretterjesztés
  • Együttműködés a kutatás és innováció terén

Partnerek:

• Pécsi Tudományegyetem, Pécs, Magyarország
  • University of Potsdam, Potsdam, Németország
  • University of Cagliari, Cagliari, Olaszország
  • Masaryk University, Brno, Csehország
  • University Paris Nanterre, Nanterre, Franciaország
  • University of Rennes, Rennes, Franciaország
  • University of South-Eastern Norway, Notodden, Norvégia
  • Jaume I University, Castelló de la Plana, Spanyolország

Az EDUC szövetség új projektjeivel kapcsolatos további információkért kérjük, látogasson el a PTE EDUC oldalára.