Frissítve

2023. ápr. 20.

Blended Intensive Program

A BIP egy jelenléti és virtuális mobilitási program, amely hallgatóknak szól, és amely 3 különböző ország felsőoktatási intézményének legalább 3 ajánlólevelével egészül ki. A jelenléti mobilitási időszak időtartama a program kezdetétől számítva minimum 5, maximum 30 nap. A jelenléti részre a fogadó partnerintézmény országában kerülhet sor.

A Blended Intensive Program ("Vegyes Intenzív Program") célja megnyitni a lehetőséget a hallgatók számára, hogy oktatási, nyelvi és kulturális tapasztalatokat szerezzenek egy külföldi felsőoktatási intézményében. A virtuális rész is fontos eleme a BIP-nek. Az online kooperatív képzés csoportmunka formájában valósulhat meg, amelyben a hallgatók egyidejűleg dolgoznak a feladatokon a virtuális térben. A hallgatóknak az egyetem, illetve az adott kar vagy tanszék által előírt minimális kreditszámot és egyéb meghatározott feltételeket kell teljesíteniük a program során, vagy ha nincs ilyen szabály, akkor legalább 3 kreditet kell megszerezniük.

A Blended Intensive Programban részt vevő hallgatók:

• 5-30 napot töltenek külföldön;
  • A jelenléti mobilitás előtt és/vagy után online programban vesznek részt;
  • Nem kötelesek tandíjat fizetni a fogadó intézményben;
  • Aktívan beiratkoztak a hazai egyetemre, igazolják aktív hallgatói státuszukat, fizetik az esetleges tandíjat itthon, és megkapják az ösztöndíjuk összegét a külföldi tartózkodásuk idejére.

A programban részt vevő országok:

Az Európai Unió tagjai: Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia, Olaszország, Magyarország.

Nem EU-tagállamok: Egyesült Királyság*, Észak-Macedónia, Izland, Liechtenstein, Norvégia, Törökország.

Részvételi feltételek:

• A hallgató magyar állampolgár, vagy magyar felsőoktatási intézményben folytatja diplomaszerzésre irányuló tanulmányait;
  • A külföldi utazás legkorábban a felsőoktatási tanulmányok első évében lehetséges (a jelentkezéshez egy lezárt félév szükséges).
  • Aktív hallgatói státusz szükséges azon a karon, ahol a mobilitásra sor kerül.
  • A diploma megszerzése nem lehetséges a mobilitási időszak vége előtt.
  • A hallgató megfelel a kar által meghatározott egyéb követelményeknek.

A hallgatókat arra kérjük, hogy a jelentkezési folyamat megkezdése előtt érdeklődjenek további részletekről, a partnerintézetekről az erasmus e-mail címen.

Hasznos űrlapok kiutazó hallgatók számára

Az alábbiakban összegyűjtöttük azokat a nyomtatványokat és linkeket, amelyekre szükség lehet az Erasmus tanulmányok során. Győződjenek meg róla, hogy minden rendelkezésre álló dokumentumot gondosan átnéznek ezen a weboldalon!

• Erasmus+ Hallgatói Tanulmányi Megállapodás (Study Learning Agreement)
  • Erasmus+ Gyakornoki Tanulmányi Megállapodás (Traineeship Learning Agreement)
  • Erasmus+ Kiutazó Hallgatók Nyilatkozata
  • Erasmus+ Hallgatói Érkezési Űrlap (Study Arrival Form)
  • Erasmus+ Gyakornoki Érkezési Űrlap (Traineeship Arrival Form)
  • Erasmus+ Tanulmányi Érvényesítő Nyomtatvány (Study Validation Form)
  • Erasmus+ Gyakornoki Program Érvényesítő Űrlap (Traineeship Validation Form)
  • Kreditátviteli Kérvény
Kari elérhetőségek

Intézeti nemzetközi kapcsolattartók:
Biológiai Intézet, Fizikai Intézet, Földrajzi és Földtudományi Intézet, Kémiai Intézet, Matematikai és Informatikai Intézet, Sporttudományi és Testnevelési Intézet

A TTK Erasmus koordinátora
Mariam Maqsood

Iroda: Erasmus és Nemzetközi Iroda, A/226
Nyitvatartás: hétfőtől-csütörtökig 8:00-16:00 és pénteken 8:00-13:00 között.
E-mail: erasmus

Tanulmányi Osztály: A/324-es iroda
E-mail: ttkto

Hallgatói Önkormányzat: Földszint, a kari épület főbejáratától balra.
E-mail: info